Autoserwis. Części zamienne. Stacja demontażu pojazdów. Skup surowców.
WARSZTAT: tel. 796 60 60 50, tel. 536 838 529, CZĘŚCI ZAMIENNE: tel. 602 30 96 53, SKUP SUROWCÓW: tel. 61 88 55 300 (wew. 3)
Oleje silnikowe.

Jaki olej wybrać? Co zrobić ze starym olejem silnikowym? Kiedy w ogóle wymienić olej?

Czytając ten artykuł dowiesz się, że wymiana oleju silnikowego w Twoim pojeździe to nie jest błaha sprawa. Okazuje się, że na wielu forach internetowych panuje rozbieżne zdanie: jaki olej wybrać, kiedy zmienić i jak często go zmieniać.
Wymiana oleju z EKO PARTNER to czynność szybka i profesjonalna
ZAPRASZAMY DO LEKTURY

O tym, że o stan oleju w samochodzie trzeba dbać, wie prawie każdy kierowca. Jego dobry stan oraz odpowiednia jakość mają bezpośredni wpływ na stan silnika i Twojego portfela. O ile sprawdzenie stanu oleju i jego ewentualna dolewka to bardzo prosta czynność, o tyle jego wymiana już nie jest tak oczywista.

Jest wielu fascynatów pojazdów oraz dobrze zaznajomionych kierowców. Wymiana oleju w silniku nie jest ciężką pracą. Musi być natomiast wykonana w profesjonalnym serwisie samochodowym. Dobry mechanik EKO PARTNER wie, jakie oleje zaleca producent silnika. Jest onadto tak wykształcony i posiada na tyle gruntowną wiedzę, że potrafi ocenić kiedy należy zmienić olej na inny. Dlaczego? To co zaleca producent jest na początku najlepsze. Jednak producent nie jest wstanie ocenić w jaki sposób będzie jeździć nabywca jego auta. Styl jazdy kierowcy może powodować, że dojdzie do usterki silnika, a co za tym idzie zniszczenia jego podzespołów.ZABIERZMY SIĘ ZA SPRAWDZENIE POZIOMU I WYMIANĘ OLEJU

Często zdarza się, że kierowcy nie wymieniają na czas podzespołów zamiennych. Po kilku latach widać plamy oleju pod samochodem. Zazwyczaj kierowcy ignorują ten sygnał i jeżdżą autem uważając, że jeszcze dużo oleju jest w silniku. Kolejny zły sygnał to fakt, że silnik "poci się". Często są to wycieki spowodowane zmęczeniem materiału. Uszczelki zużywają się i przepuszczają olej. W obu wypadkach należy kontrolować poziom oleju na bagnecie. Właściwy poziom oleju jest pokazany w instrukcji obsługi pojazdu, której zazwyczaj kolejni posiadacze pojazdu już nie otrzymują przy jego kupnie. Jeżeli poziom oleju spadł do minimum, lub co gorsza poniżej minimum, kierowca powinien niezwłocznie udać się do mechanika, który oceni jakie prace trzeba wykonać.

Zależnie od stanu silnika, profesjonalny mechanik oceni czy wlać olej zalecany przez producenta czy przejść na inny. Zaleci uszczelnienie silnika i pouczy jak w przyszłości dbać o silnik. Zadba również o to abyś miał zapisany sam fakt wymiany oleju przy Twoim przebiegu auta. Zapisze również jakim olejem został zalany silnik oraz datę lub stan licznika następnej wymiany oleju.CO WTEDY GDY SILNIK DOBRZE WYGLĄDA? CZY TRZEBA JECHAĆ DO MECHANIKA?

Oczywiście! Suchy silnik z zewnątrz i odpowiedni poziom oleju wewnątrz to bardzo dobry znak. Silnik jest "zdrowy" i świadczy to o świadomym kierowcy. Czy wtedy mozna samemu zmieniać olej silnikowy? Nie. Takie prace należy wykonywać w profesjonalnym serwisie samochodowym taki jak EKO PARTNER.

Dlaczego? Po pierwsze to dobry mechanik wie jaki należy wlać olej silnikowy. Profesjonalny serwis samochodowy jest wyposazony we wszelki niezbędny sprzęt warsztatowy. Serwis EKO PARTNER również zabiera Twój stary, zużyty olej silnikowy i oddaje go do utylizacji w celu ochrony środowiska. Nawet jeśli masz odpowiednie narzędzia to nie masz podpisanej umowy z instytucjami zajmującymi się utylizacją oleju. Zużytego oleju nie możesz wylać gdzie tylko zechcesz.

Pamiętaj także, że EKO PARTNER to firma z zasadami. Dba o bezpieczeństwo pracowników i o dobry stan Twojego samochodu. EKO PARTNER wyznaje zasadę, że każdy powinien wykonywać to, na czym zna się bardzo dobrze. Wymiana oleju to z pozoru prosta sprawa. Jednak dobrze wykonana jest oparta na wiedzy i doświadczeniu profesjonalnego mechanika EKO PARTNER.

Wymieniając regularnie olej silnikowy dbasz o stan pojazdu. Możesz byc pewny, że dbasz o środowisko oraz cieszyć się dłużej bezawaryjną jazdą. Korzystając z serwisu samochodowego EKO PARTNER możesz korzystać z fachowości i jakości usług. Przy okazji wymiany oleju nasz pracownik zwróci uwagę na Twój pojazd i zaleci ewentualną naprawę lub poleci bardzo dobrą myję ręczną EKO PARTNER.Zachęcamy Ciebie do składania zapytań osobiście w siedzibie firmy EKO PARTNER lub telefonicznie.
Reklamy Śrem, Strony internetowe Grupa GALERIS, wydruki wielkoformatowe, banery, ulotki, wizytówki www.galeris.pl